Hakkımızda

Firma Profili

Firmamız İstanbul ili Büyükçekmece ilçesinde 1977 yılında 6640m2 arsa üzerine 4150m2 kapalı alanlı un fabrikası inşaatına başlamış ve 1979 senesinde de 2 TL sermaye ile işletmeye açılmıştır.
1986 senesine kadar ufak yatırımlar ve yenilemeler ile üretimini sürdürmüş bu senede yatırım ve teşvik belgesi alarak bütün makinalarını ve elektrik tesisatını yenileyerek kapasitesini arttırmıştır. 1992 yılında yeni teşvik belgesi alarak otomatik çuvallama istasyonu ile randıman kontrol sistemlerini Almanya'dan ithal etmiş ve bunun yanında depolamada çuvallı olarak depolanan unları ve kepekleri daha iyi saklamak için betondan un ve kepek siloları inşa etmiştir.

Misyonumuz

Firmamız 1996 yılında Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi Ahmetbey beldesinde 20 dönüme yakın arazi alarak bir buğday toplama merkezi kurmuştur.
Aldığı buğdayları toprak altında bir müddet muhafaza ederek İstanbul'daki fabrikamıza nakletmektedir. Bu arsayı almamızdaki amacımız Türkiye'deki en büyük buğday ambarı olan Trakya bölgesindeki sanayileşmeye direnen köylülerin ürünlerini daha iyi değerlendirmek ve çiftçilerle beraber çalışmalar yürüterek (tohumluk vermek, peşin para ödemek ve buğday çeşidini arttırmak vb.) buğday tüccarlarının faiz ve ileri vadeli alımlarından kurtarmaktır..

Kapasitemiz

Firmamızın şu anki kapasitesi yıllık 92,374 ton buğday kırmadır.
Bunun 70,380 tonu un 17,595 tonu kepektir.

Dağıtım Ağımız

Firmamız, ürettiği unları kendi araçları ile İstanbul içindeki ekmek fırınlarına dağıtım yapmaktadır.